בית | טיולים | טיולים לקבוצות מאורגנות

טיולים לקבוצות מאורגנות

בקעת הירדן למתקדמים – "דרך אלון" הלא נודעת

זהו כנראה אחד הכבישים היפים ביותר בארץ! דרך נופית קסומה העוברת בין שדות ומרחבי טבע אינסופיים המשקיפים על בקעת הירדן. לאורכה של הדרך שוכנים יישובים קטנים ומעניינים ואנשים לבביים עם סיפור חיים מרתק. הסיור כולל מפגש עם תושבים ותיקים ויזמים צעירים בבקעה, התנסות בסדנאות מגוונות וגם אירוח ביתי חם ומפנק... בין האתרים בהם נבקר:

טבע ומים במזרח הקרוב

בקעת הירדן, חבל הארץ הזה משלב בתוכו מגוון מדהים של נופים ומראות – עמקים רחבי ידיים, נופי פרא, מישורים אינסופיים, נטיפי אבן, הרים שנופלים בתלילות וצוקי סלע חדים. ביניהם פזורים עשרות אתרים, פנינות חמד ונקודות עניין לא מוכרות... בסיור נטעם מכל העושר הזה, נשכשך במעיינות ונהנה מתצפיות מרהיבות, הסברים מרתקים ועוד. בין האתרים בהם נבקר:

סודות באבן – סיור בין סיפורי היסטוריה, אתרי ארכיאולוגיה ומורשת

תרבויות רבות ודתות שונות פקדו את בקעת הירדן לאורך אלפי שנות ההיסטוריה האנושית והשאירו את חותמן בשרידים ארכיאולוגיים בשטח. בסיור נעקוב אחר האתרים ההיסטוריים המספרים את סיפורה של הבקעה, סודותיה והתהפוכות הרבות שעברו עליה. נגלה מחדש דמויות מוכרות ונפגוש את התנ"ך ופרשיות היסטוריות אחרות שנותרו עלומות בין האבנים... בין האתרים בהם נבקר:

בקעת הירדן – ציונות בין שממה ומרדפים

סיפור צמיחתה המופלא של ההתיישבות הישראלית המתחדשת בבקעת הירדן, בצל מרדפים וסיפורי גבורה, בחום הלוהט של המדבר ועל אדמה חרבה - הפכה הבקעה למיתוס הציוני החדש של שנות השבעים והשמונים. בסיור נבקר במקומות המספרים על ימי ראשית התום, באתרי מורשת קרב שהפכו לסמלים של דילמה בחברה הישראלית ונבין גם איך נראית ציונות מודל 2013... בין האתרים בהם נבקר:

"אדמה מול אדמה, חממה מול חממה, איך צמח פה בשממה שפע מבורך..." (יורם טהרלב)

סיור מרתק אל מאחורי הקלעים של תעשיית החקלאות המשגשגת בבקעת הירדן – ביקור וחוויה פעילה במשקי תמרים, ענבים, תאנים, פלפלים אורגניים, תבלינים ואף בגידולים ייחודיים כמו עץ הארגן המרוקאי ועוד. בסיור נפגוש את החקלאים, נשמע את סיפורם האישי, נטעם את התוצרת היישר מן השדה ונחווה מקרוב ובכל החושים - את שפע האדמה המבורך של בקעת הירדן.

טיולים בבקעת הירדן לקבוצות מאורגנות עם "המזרח הקרוב"

"המזרח הקרוב" מתמחה בארגון, הדרכה והפקת טיולים, ימי כיף לקבוצות, סדנאות מרתקות ואירועים פרטיים בבקעת הירדן. אנחנו ב"מזרח הקרוב" נדאג לרקום עבורכם את החוויה המושלמת, בטווח של כשעה נסיעה מאזור ירושלים והמרכז. מגוון אפשרויות של סיורים מרתקים ופעילויות חווייתיות מחכות לכם בארץ השמש והתמר,

טיולים לקבוצות מאורגנות - כללי

חוויית בקעת הירדן תיאום סיורים בבקעת הירדן – בהתאם לאופי הקבוצה והתקציב העומד לרשותכם בואו להיות חלק מהוויה של עשייה מרגשת, יוצרת ובונה בהתיישבות  חקלאית של שנות 2000 למפגש מחודש עם עוצמת נופים ומראות סיפורי העבר השלובים בסיפורי העם והארץ אנשים שבקעת הירדן - להם היא דרך חיים חזון שהיה למציאות !

שתי גדות זו פורחת זו גם כן

למגיעים בנסיעה על כביש 90 – מצפון מכיוון בית שאן מפגש עם המדריך במעבר "בזק". המשך נסיעה על כביש הבקעה לכיוון דרום והסבר כללי . עצירה בצומת הישוב ארגמן – הפסקה קצרה. מכביש 90 נפנה מזרחה אל עבר נהר הירדן נחצה את גדר המערכת ונמשיך לתצפית נוף אל עבר גאון הירדן בשתי גדותיו.

ערוגות הבושם – חקלאות והתיישבות מימי בית שני לשנות 2000

טיול המשלב נסיעה הרכב והליכה רגלית. הגעה לקפה קפה במפגש הבקעה – אירוח קפה ועוגה . נמשיך בנסיעה צפונה על כביש הבקעה עד למצפור הסרטבה – תצפית נוף ומראות ההווה נספר על עברו של המבצר בראש ההר  שנבנה בנקודה אסטרטגית שולטת במרחב.

מסע בזמן - מבית הערבה של ראשית ה-120 ועד שנות 2000

למגיעים מירושלים דרך צפון ים-המלח מפגש עם מדריך מקומי בצומת בית הערבה – צפון ים המלח. משם נמשיך לביקור באתר ההתיישבות של קיבוץ בית הערבה – נספר את סיפור ההתיישבות והעקירה, התרשמות המנוף המקומי ותצפית אל נהר הירדן. קפיצת דרך ארוכה אל עבר מושב נעמה  שם נכיר מקרוב את החקלאות החדשה – ונבקר בחוות התבלינים של ינון .