בית | תיירות חקלאית

תיירות חקלאית

לגלות את קסם התמר

במבואותיה של עיר התמרים, במטע בו ההתגלה המגהול הגדול ביותר בארץ, משק אלוש מזמין את כל המשפחה לחוויה רב חושית  במטע תמרים הגדל על טהרת עבודה עברית. סיורים מודרכים המשלבים עבר והווה, מסורת יהודית עתיקת יומין לצד חקלאות מודרנית, טבע וחדשנות. סדנת סילאן טהור מתמר מגהול המקנה את הידע להכין סילאן לבד בבית, סדנאות קליעה ויצירות מדהימות מחלקי תמר שונים ועוד.

משק טנא ירוק

מטעי הזיתים, כוורות הדבורים, הכבשים והתרנגולות מאפשרים לנו לחיות במגע מתמיד עם פלאי הבריאה ולהתפעל מהחכמה והיופי הקיימים בכל. הילדים שלנו שותפים מלאים בעמל היומיומי וברגעי השמחה הרבים: בעת איסוף היבול , ברדת הגשם וגם ביתר השמחות הקטנות של היומיום.

בעקבות האמריליס - שדמות מחולה

היי-טק זה כאן !  חוויה מיוחדת במידה המפגישה את המבקר עם טכנולוגיות גידול מתקדמות – זהו הסיור בחממה לגידול צמח האמריליס בשדמות מחולה.

ארגן - נתיב הגדוד – משק אורן

המבקרים במשק אורן – במושב נתיב הגדוד, אצל חיים וסילבי זוכרים את הסיור המרשים לאורך זמן. משפחת אורן שותפה במטע תמרים מזן מג'הול, מתמחה בגידול ענבים ותאנים ופיתחה בשנים האחרונות מטע גידול של עצי הארגן המיוחדים אשר מהם מפיקים שמן היוקרתי.

תמרים זורגניקה - גאון הירדן

סיור במסלול התמר מתקיים בגאון הירדן – השטח המצוי בין אפיק הזרימה של נהר הירדן ועד לגבעות החוואר שממערב  לו. כאן מגדלים מטעי תמרים בגידול אורגני. ניתן לצפות בשלבים השונים של העבודה מקטיף ועד למיון ואריזה – במרכז המבקרים של חברת זורגניקה.

משק עמוסי

כרמי הזיתים של טנא ירוק נטועים על מורדות ההרים בקרבת היישוב רותם אל מול הגלעד ומטופחים במסירות. בכל שלבי הגידול ישנה הקפדה על עבודה עברית ושימת דגש על שמירת הסביבה.

חוות התבלינים של ינון - מושב נעמה

מסלול סיור חווייתי ומרתק המשלב את סיפור ההתיישבות בבקעת הירדן והקמת מושב נעמ"ה וביקור באתרי הגידול – בתי הרשת וחממות התבלינים של ינון. מגוון צמחי התבלין - הירוקים והטריים – רב ביותר והם מיועדים לייצוא ולשוק המקומי.

אורגניקה פארם - מושב חמרה

חוות ובית גידול אורגני ייחודי, שמוצריו ובקרת האיכות הנהוגה בו, מעמידים אותה בשורה אחת עם המפעלים האורגנים המתקדמים בעולם. מסלול סיור חוויתי בשטחי הגידול האורגנים הכולל הדרכה ותאור האזור מבחינה גיאולוגית, נופית, תצפיות, פריחות וחיות בר המצויות בסביבה. המבקר מסייר בינות לצמחים השונים וזאת על מנת שיוכל לקטוף, להתבשם ולטעום מהצמחים הטריים.