בית | יישובי הבקעה | שדמות מחולה | שדמות מחולה

שדמות מחולה

מושב שיתופי קהילתי, תנועת הפועל המזרחי
ד.נ. עמק בית שאן, מיקוד 10932
טלפון:  04-6099711    פקס: 04-6587002
moria@shadmot.co.il 

               
מיקומו, על כביש 90, כשלושה ק"מ דרומית לצומת מחולה כביש 90 עם כביש 578. הישוב אוכלס על ידי משפחות שביקשו להקים מושב שיתופי בבקעת הירדן. עם אזרוחה של היאחזות נח"ל שלח ובתום בניית בתי הקבע ביום 17 בינואר היה למושב שיתופי שדמות מחולה. בשמו משמר את שם הישוב המקורי ובזיקה לישוב הקודם אבל-מחולה. ההתנהלות המשקית מופרדת מההתנהלות הכללית. ברשותה האגודה החקלאית, מגוון של ענפי ייצור חקלאיים;רפת חלב, כחמישים דונם חממות לייצור אמריליס ועציצי דוביום המיועדים לייצוא, כשלוש מאות דונם מטעי תמרים, רובם בביצת ארגמן, כשבע מאות דונם פרדס ואלפיים דונם פלחה בגאון הירדן. מבני תעשיה במקום, משמשים כמחלבה לייצור חלב ומוצריו, בבעלות טרה,  וכבית אריזה לבצליי האמריליס.

בתחילת שנות התשעים, הוקמה בשדמות מחולה ישיבת הסדר. מהלך שתרם רבות להתפתחות הישוב ולקליטתן של משפחות נוספות. עם הקמת האגודה הקהילתית, הצטרפו למסגרת הקהילתית כשבעים וחמש וכמו כן, נקלטו בשנים האחרונות עשר משפחות של בנים ובנות מבני הישוב שהקימו כאן את ביתם. באגודה החקלאית השיתופית שלושים בתי אב וכיום, מונה אוכלוסיית הישוב בכללותה, מעל מאה משפחות. הקהילה, מנהלת את פעילותה כישוב קהילתי בעל אופי דתי לאומי הפתוח לקליטה של משפחות חדשות. לרשות הקהילה בית כנסת, מועדון תרבות ומגוון של שירותים לרווחת הציבור;צרכניה, מרפאה ומרפאת שיניים, בריכה, ספרייה ומגרש כדורסל. במקום פועלים מעון יום וגני ילדים, גני משחקים, מועדון נוער וסניף של תנועת "בני-עקיבא". ילדי בית הספר לומדים בבית הספר שק"ד בשדה אליהו . במקום ישנם עסקים קטנים בתחומי הביטוח, הנהלת חשבונות, הגרפיקה והאומנות.

מדרשת שדמות מחולה –  מדרשה תורנית לאירוח קבוצות והדרכה למטיילים בבקעה.  עשרים ואחד חדרים ממוזגים, שלושה חדרי אוכל ומטבח בכשרות למהדרין. ניתן לקיים ימי עיון וכנסים ואירועים שונים.
טלפון לתיאומים: 04-6099776  פקס:6586699
e-mail:midrasha1@bezeqint.net  (לא בשבת)
קישור לאתר האינטרנט של המדרשה – www.m-s-m.org

חוות שוקק – דיר כבשים ערוך לקליטת קבוצות מבקרים בתיאום מראש: שולמית 050-5511640, דיני – 052-3871479 לא בשבת
 

בעקבות האמריליס – סיור חקלאי חווייתי בחממות היי-טק לגידול אמריליס בשדמות מחולה. לתיאום ביקורים לקבוצות מאורגנות : 04-6099711  - לא בשבת

04-6099711